Prace małych artystów

Dziś obchodziliśmy Dzień Dinozaura 🦕🦕🦖🦖🥰 Odbijanie kształtu „Dinusia” w piasku kinetycznym to świetna zabawa😍 .Piasek spełnia również właściwości terapeutyczne, wspomaga integrację sensoryczną maluszka. Rozwija umiejętności manualne oraz pobudza kreatywność.🙂 🐸 i 🐿️ podczas rozbijania jajek lodowych z których próbowały uwolnić Dinozaura rozwijały również zmysł dotyku.

Wielkanoc to doskonały czas na wspólną zabawę z dziećmi, to doskonały czas, żeby rozwijać w nich artystyczne talenty. To również czas na wprowadzanie maluchów w świat polskich tradycji wielkanocnych, to wspaniały sposób na kultywowanie narodowego dziedzictwa i budowanie wspomnień. Przy wspólnej zabawie i edukacji, przy wspólnym tworzeniu dekoracji usprawniamy u dzieci spostrzegawczość i koordynację; ręka-oko. Podczas wykonywania różnorodnych zadań manualnych rozwijamy wyobraźnię ale również kreatywność.

 W przeddzień Świąt Wielkanocnych, dzieci z grupy Jeżyki i Liski oraz grupa Wiewiórek i Żabek wykonały kolorowe jajeczka Wielkanocne. 

 

 

 

Jajeczko wielkanocne